APAP Extra jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jako substancję czynną zawiera paracetamol oraz kofeinę.
Kofeina doskonale uzupełnia przeciwbólowe i przeciwgorączkowe działanie paracetamolu efektami: przeciwzapalnym, antyoksydacyjnym i modulującym odpowiedź immunologiczną, dając solidne podstawy do stosowania leków zawierających paracetamol i kofeinę w terapii przeziębienia lub grypy. Kofeina podawana łącznie z paracetamolem daje efekt o 40% większy niż paracetamol stosowany w monoterapii.
Wskazanie
Bóle różnego pochodzenia: głowy (w tym migrena), zębów, gardła, mięśni, menstruacyjne, kostno-stawowe, gardła, nerwobóle oraz gorączka, np. podczas przeziębienia i grypy.
Dawkowanie
- dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1-2 tabletki, co 4 do 6 godzin (maks. 8 tabletek w ciągu doby).
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przeciwwskazania
- jeśli wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- gdy występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca, choroba alkoholowa, niedokrwistość hemolityczna
- gdy występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
- podczas leczenia inhibitorami MAO oraz w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków,
- u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
APAP Extra w czasie ciąży
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, bądź przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku.
Nie stosować w I trymestrze ciąży.
W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
APAP Extra a alkohol
Podczas stosowania leku APAP Extra nie należy spożywać alkoholu ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób niedożywionych, regularnie pijących alkohol i u pacjentów z alkoholową chorobą wątroby bez marskości.
Skład
1 tabletka APAP Extra zawiera: Substancja czynna- paracetamol (500 mg), kofeina (65 mg). Substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, stearynian wapnia; otoczka tabletki: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.
Uwagi
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Producent
USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa